Laptop do nauki online – co należy wiedzieć?

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach nauczanie zdalne zyskało dużą popularność. W tym przypadki nie chodzi tylko i wyłącznie o szkołę, ale również o płatne kursy, które możemy zakupić. W jaki sposób wybrać laptopa do nauki przez Internet? Jak skutecznie przygotować się do pierwszego szkolenia przez Internet? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak wybrać laptopa do nauki przez Internet?

Przede wszystkim laptop, który przeznaczony jest do nauki przez Internet, powinien mieć możliwie najszybszą kartę sieciową. Oprócz tego uwagę zwrócić powinniśmy na płytę główną, kartę graficzną, kartę dźwiękową, procesor, dysk twardy, pamięć RAM. Przykładowo model Kuźniewski – Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 wyposażony jest w doskonały procesor Intel Core i7 10750H, który charakteryzuje się ponadprzeciętną prędkością działania. Oprócz tego w zestawie znaleźć możemy świetną kartę graficzną NVIDIA Quadro T1000 (więcej: https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-Quadro-T1000-Laptop.449130.0.html), która sprawdzi się zarówno do starszych, jak i tych najnowszych gier. Całość operowana jest za pomocą systemu operacyjnego Windows 10 Pro, który od lat cieszy się dużą popularnością.

Jak przygotować się do pierwszego szkolenia przez Internet?

Przede wszystkim najważniejsze jest, aby posiadać odpowiednie złącze Internetowe. Tylko w takich przypadkach będziemy mogli liczyć na odpowiednią jakość transmisji. Sprawdźmy czy ikonka w prawym dolnym rogu, związana z zasięgiem Internetu, jest pełna. Przed uruchomieniem pierwszego spotkania na żywo, warto wcześniej umówić się ze znajomymi w celu przetestowania aplikacji. Jak wiadomo, na rynku znaleźć można dużą ilość oprogramowania, większość z nich jest darmowa. To, na jaki program się zdecydujemy zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji.

Komputer zdjęcie autora ansiia - pl.freepik.com
awatar autora
Daniel Cieślak Redaktor
Zawsze pociągała mnie wizja pracy, którą można wykonywać dosłownie wszędzie — w pociągu jadącym przez pół Europy, w małej kawiarni na rogu albo podczas weekendowego wyjazdu nad jezioro. Nazywam się Daniel Cieślak i jestem freelancerem, który postanowił przekuć swoją pasję do elektroniki oraz lekkich laptopów w serię artykułów, ułatwiających innym odnalezienie optymalnego sprzętu.