Jak wybrać laptopa do spotkań online?

Ostatnimi czasy popularne stały się spotkania za pomocą łącza internetowego. Nic dziwnego, bowiem jest to wygodna opcja, która pozwala na skuteczną komunikację bez wychodzenia z domu. Jednak bardzo często zdarza się, że tego typu transmisje nie działają stabilnie, często się zacinają. Czym jest to spowodowane? W jaki sposób temu zapobiec? Jakie komponenty powinien posiadać laptop, aby rozmowa przez internet była możliwa? Po przeczytaniu tego artykułu poznasz odpowiedzi na wcześniej postawione pytania.

Co powinien mieć zaawansowany laptop do spotkań?

Aby transmisja czy też rozmowa przez internet była stabilna, konieczny jest laptop z odpowiednimi podzespołami, które są stosunkowo wydajne. W przypadku HP EliteBook x360 1030 G7 od Kuźniewski mamy do czynienia z procesorem Intel Core i7 10710U, który charakteryzuje się dużą wydajnością, a także tym, że ma aż 6 rdzeni. Dodatkowo karta graficzna Intel UHD Graphics doskonale sprawdzi się w podstawowych czynnościach. Dysk twardy SSD o pojemności 512 gigabajtów z pewnością zagwarantuje szybkie zapisywanie i odczytywanie danych. Tego typu zestaw jest bardzo solidny, dlatego możemy być pewni, że laptop podczas rozmowy przez internet będzie działał bardzo szybko i stabilnie. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o tym, że niezbędna okaże się wbudowana kamera internetowa i mikrofon, dzięki czemu komunikacja będzie znacznie łatwiejsza.

Rozmowa online – jak się przygotować?

Kiedy mamy już odpowiedni sprzęt, należy pobrać program, który umożliwi rozmowę przez internet. W sieci znajdziemy mnóstwo tego typu oprogramowania, które jest zupełnie darmowe. Zanim jednak przeprowadzimy poważną rozmowę, warto wypróbować wcześniej dany komunikator ze znajomymi, aby uporać się ze wszelkimi błędami jak np. niedziałająca kamerka lub brak dźwięku. Jeśli wszystko przebiegło tak jak należy, możemy przejść do oficjalnej rozmowy przez internet.

Komputer zdjęcie master1305 - pl.freepik.com
awatar autora
Daniel Cieślak Redaktor
Zawsze pociągała mnie wizja pracy, którą można wykonywać dosłownie wszędzie — w pociągu jadącym przez pół Europy, w małej kawiarni na rogu albo podczas weekendowego wyjazdu nad jezioro. Nazywam się Daniel Cieślak i jestem freelancerem, który postanowił przekuć swoją pasję do elektroniki oraz lekkich laptopów w serię artykułów, ułatwiających innym odnalezienie optymalnego sprzętu.