HP ZBook Studio G7: najlepsze osiągi techniczne w mobilnej obudowie

Praca zdalna i obowiązki wykonywane poza domyślnym miejscem pracy z reguły związane są z potrzebą podwyższonej wydajności. Przenoszenie danych pomiędzy urządzeniem mobilnym, a stacjonarnym jest równie niewygodne co konieczność ciągłego przełączania się z jednego na drugie. Amerykański producent notebooków HP zaprezentował świeżą stację roboczą zamkniętą w kompaktowej obudowie – HP ZBook Studio G7. To pełne innowacji rozwiązanie skutecznie uporać się z niewygodnymi problemami światka IT.

HP ZBook Studio G7 – stacja robocza królująca w testach

Mobilna stacja robocza HP ZBook Studio G7 została oficjalnie zapowiedziana przez producenta na drugie półrocze roku 2020. Jest promowana jako król mobilnych benchmarków, który swoją wydajnością ma pokonać podobne komputery stacjonarne. Stwierdzenia te znajdują swoje odzwierciedlenie w opublikowanej już specyfikacji. Znajdziemy procesor marki Intel z serii Coffee Lake-H, do 32 GB pamięci DDR4, kartę NVIDIA Quadro RTX oraz dysk SSD PCIE Gen 3 NVMe M.2 TLC o pojemności maks. 4 TB.

To niezwykle kompaktowa i estetycznie zaprojektowana propozycja. Stosunek wielkości ekranu do obudowy wynosi aż 87%. Boczne obramowania w porównaniu z poprzednią odsłoną zostały odchudzone o 73%. Masa nowego modelu wynosi mniej niż 1,9 kg, a grubość to zaledwie 1,75 cm. Długi czas pracy na baterii wynoszący około 12 godzin to zasługa technologii wyświetlania obrazu DreamColor, energooszczędnych podzespołów i zasilania z certyfikatem ENERGY STAR.

Najbezpieczniejszy mobilny sprzęt biurowy we wszechświecie

Decydując się na laptop HP zabezpieczenia otrzymujemy w gratisie. Producent za darmo udostępnia pakiet zabezpieczeń takich jak HP Sure Start Gen, Sure Sense, Sure View, Sure Recover czy Sure Run. Stanowią one skuteczną ochronę przed atakami malware, uszkodzeniami BIOS (ZBook Studio G7 posiada funkcję automatycznego przywracania) oraz spojrzeniami osób trzech. Wbudowana kamerka HD oferuje fizyczną zasłonkę uniemożliwiającą szpiegowanie przez hakerów.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
awatar autora
Daniel Cieślak Redaktor
Zawsze pociągała mnie wizja pracy, którą można wykonywać dosłownie wszędzie — w pociągu jadącym przez pół Europy, w małej kawiarni na rogu albo podczas weekendowego wyjazdu nad jezioro. Nazywam się Daniel Cieślak i jestem freelancerem, który postanowił przekuć swoją pasję do elektroniki oraz lekkich laptopów w serię artykułów, ułatwiających innym odnalezienie optymalnego sprzętu.