Laptopy pracownicze muszą posiadać odpowiednie parametry techniczne. Jeśli chcesz, by sprzęt wędrował wraz z pracownikiem warto postawić na ultrabooki. To podgrupa laptopów, które posiadają nieco więcej od standardowego notebooka. Oto kilka cech wyróżniających podaną grupę.

Od wyglądu po specyfikację techniczne będziemy posługiwać się jednym modelem. Za wzór posłuży nam Kuźniewski – HP EliteBook 830 G7 – ultrabook o wysokim standardzie.

Mały model = większa wygoda

Ekran HP EliteBook 830 G7 jest dużo większy od standardowego notebooka. Jak sama nazwa wskazuje notebook musi być wielkości książki. Patrząc z perspektywy matrycy ekranu mamy do wyboru rozmiar 13 cali. Jak to ma się do ultrabooków? Są one stosunkowo podobniej wielkości. Standardowo mają one około 13, 3cali. Podobnie jak nasz model wzorcowy. Taka wielkość jest zaletą. Za jego pomocą praca staje się bardziej wygodniejsza. Czym mniejszy ekran, tym większa mobilność sprzętu. Dlatego wiele pracowników decyduje się na posiadanie małych ekranów w laptopach. Zwyczajowo jest to podyktowane modą na duże, stacjonarne ekrany. Często w firmach pracowniczy korzystają z kilku ekranów. Jest to podyktowane większym zakresem przestrzeni roboczej. Dlatego dla większości z nich kupno dużego sprzętu jest zbędne.

Mocniejszy procesor miarą szybkiej wydajności

Większa obudowa ultrabooka HP EliteBook 830 G7 pozwala na posiadanie mocniejszego procesora. Porównując standardowe notebooki możemy liczyć na lepszą częstotliwość Turbo. W tym modelu przyśpieszenie sięga 4200 MHz. Model posiada także współdzieloną pamięć video sięga ona 32768 MB. Poza szybkim działaniem możemy liczyć na bogatą ilość złączy. W laptopie poza mocniejszym procesorem Intel Core i5 10210U nie zabrakło dysku twardego oraz pamięci RAM. W modelu HP EliteBook 830 G7 mamy miejsce na 256 GB danych. Pamięć RAM pozwala nam na wszechstronne zastosowanie komputera. Na małym ultrabooku możemy pracować z plikami tekstowymi oraz grafiką. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z HP EliteBook 830 G7 programować.