Wirusy okazują się niebezpieczne nie tylko dla człowieka, ale dla maszyny również. Złośliwe oprogramowanie jest bardzo powszechne i w praktyce wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby zgotować dla swojego laptopa przykry los. W jaki sposób zabezpieczyć laptopa przed złośliwym oprogramowaniem? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Skorzystaj z programu antywirusowego

Jeśli zależy nam na tym, aby skutecznie zabezpieczać swojego laptopa przed wirusami, należy zainstalować odpowiedni program antywirusowy? Jaki to jest „odpowiedni”? Taki, który zapewni nam 100 % ochrony. Ważne jest, aby jego baza wirusów była na bieżąco aktualizowana, wówczas unikniemy sytuacji, w których na nasz dysk twardy dostanie się oprogramowanie, które będzie destrukcyjne. Większość programów antywirusowych możemy dostać zupełnie za darmo. Znaleźć jednak można również takie, które są płatne- charakteryzują się z reguły jeszcze większą skutecznością działania. Jest to bardzo istotne, aby chronić swojego notebooka. Nie chcielibyśmy przecież sytuacji, w której wydajny model od Kuźniewski – Dell Latitude 7420 z procesorem Intel Core i5 1135G7 uległ uszkodzeniu, bowiem naprawa może okazać się dość problematyczna.

Zachowaj czujność w każdej sytuacji

Dobry antywirus może jednak nie wystarczyć- należy o tym pamiętać. Wystarczy chwila nieuwagi, aby nieświadomie zaprosić złośliwe oprogramowanie na nasz dysk twardy. Przede wszystkim odwiedzajmy tylko i wyłącznie bezpieczne strony, które są przez nas sprawdzone. Dodatkowo nie wchodźmy w linki, które rozsyłane są w naszych mailach- często prowadza do niebezpiecznych witryn. Nawet w wiadomości od znajomych mogą znajdować się treści, które mogą spowodować uszkodzenia sprzętu.

 

Tags: