Często dochodzi do sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni dokonać formatowania komputera. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowana czynność, dlatego też nawet przeciętny użytkownik jest w stanie sobie z tym poradzić. Jednakże znacznie trudniejsze okazuje się dobranie prawidłowych sterowników, bowiem nie zawsze otrzymujemy dodatkową płytę w zestawie. W jaki sposób szybko i skutecznie dobrać sterowniki do laptopa? Aby się tego dowiedzieć, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Poznaj swoje parametry

Najważniejsze jest to, aby znać swoje podzespoły. Zapewne wiele osób miało w życiu sytuacje, gdy zostali poproszeni o podanie własnej specyfikacji sprzętowej. Z reguły nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bowiem nazwy często są dość skomplikowane. Niestety jest to niezbędne, aby móc samemu zainstalować sterowniki. Przykładowo HP EliteBook x360 1030 G7 od kuzniewski.pl z reguły wyposażony jest w Intel Core i7 10710U. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wydajny komponent, który ma ogromną moc obliczeniową. Dodatkowo posiada kartę graficzną Intel UHD Graphics, która z pewnością sprawdzi się podczas wykonywania codziennych czynności. Również i my w swoich urządzeniach powinniśmy zwrócić uwagę na te komponenty, a dodatkowo na płytę główną. Jeśli znamy już naszą specyfikacje sprzętową, pozostaje nam zabrać się za pobieranie sterowników.

Skąd pobrać sterowniki?

Zanim zaczniemy szukać sterowników w sieci, zainteresujmy się czy w komplecie razem z laptopem nie otrzymaliśmy płyty, na której znajdziemy wszelkie niezbędne oprogramowanie. Jeśli nie, warto wpisać dokładny model laptopa z dopiskiem „drivers”. Wówczas z reguły producenci udostępniają wszelkie sterowniki, które można zupełnie legalnie pobrać na komputer i zainstalować. Alternatywnym rozwiązaniem jest szukanie sterowników na stronie producenta danego komponentu. Jeśli sprawia nam to problem, wpiszmy po prostu nazwę danej części, dopisując „sterowniki” na końcu frazy.

Biznes autorstwa yanalya - pl.freepik.com
Tags: